Ripple v průběhu času

Posted on

Zdroj: XRParcade.com

V tomto článku se budeme věnovat historickým milníkům společnosti Ripple, která vyvíjí řešení pro využítí kryptoměny XRP u mezinárodních plateb.

18. června 2020
PayID: Přední technologické, finanční a neziskové společnosti spojily své síly a oznámily spuštění univerzálního platebního identifikátoru PayID, který zjednodušuje proces odesílání a přijímání peněz kdekoliv na světě, v jakékoli platební síti a v jakékoli měně. Ripple je v této iniciativě jedním z tahounů. Více v samostatném článku.

27. května 2020
RippleNet Cloud: Ripple oznamuje dostupnost služby RippleNet Cloud, která umožňuje všem zákazníkům na síti RippleNet odesílat a přijímat platby jedinou integrací a přes společný platební objekt Ripple Payment Object (RPO), což znamená hladší průběh a větší standardizaci, jakmile jsou zákazníci připraveni na změnu rozsahu či velikosti. 

5. května 2020
ISO 20022: Ripple u sebe zavádí ISO 20022, nově vznikající celosvětový otevřený standard pro zasílání zpráv o platbách, a stává se prvním členem zaměřeným technologii distribuovaných záznamů (DLT).

21. dubna 2020
Ripple žaluje YouTube: Společnost Ripple podniká právní kroky proti YouTube, aby vyvolala změnu chování v oboru a vytvořila tlak na vykazatelnost. Požaduje, aby byla společnost YouTube agresivnější a aktivnější při identifikaci podvodů ještě před jejich zveřejněním, aby podvody ihned po odhalení odstraňovala a aby na podvodech sama nevydělávala.

6. února 2020
Zamítnutí žaloby na porušení patentu: Společnost Cooperative Entertainment, Inc. dobrovolně požádala o stažení žaloby proti společnosti Ripple.

20. prosince 2019
Financování v rámci „kola C“: Ripple oznamuje 200 milionů dolarů z „financování řady C“ vedeného společností Tetragon za účasti společností SBI Holdings a Route 66 Ventures. 

Pozn.překladatele: V textu se vyskytují u nás neznámé termíny investování do společností: “Angel round = “andělské financování“ = do začínajících firem, startupů, Seed round = „zasévací financování“ = investoři financují počáteční vývoj produktu a průzkum trhu, Series A, B, C = „kolo A, B, C“ = investování do již zavedených společností pro posílení jejich růstu. Odměnou je investorům většinou majetková účast ve společnosti.

6. listopadu 2019
Přes 300 zákazníků: Ripple překročil hranici 300 zákazníků. Více v samostatném článku.

25. září 2019
Společnost Ripple žalována za porušení patentu: Společnost Cooperative Entertainment Inc. se sídlem ve městě Raleigh v Severní Karolíně, USA podala na Ripple žalobu za porušení patentu.

13. září 2019
XRPL 50 milionů záznamů: Účetní kniha XRP Ledger dosáhla milníku 50 milionů záznamů.

17. června 2019
Ripple investuje do MoneyGram: Společnosti Ripple a Moneygram oznámily strategické partnerství. Ripple investovala do společnosti Moneygram s tím, že Moneygram bude používat ODL (likviditu na vyžádání).

8. ledna 2019
Přes 200 zákazníků: Do sítě RippleNet se přihlásilo již více než 200 zákazníků.

1. října 2018
Likvidita na vyžádání v ostrém provozu: Síť RippleNet poskytuje finančním institucím likviditu na vyžádání pro mezinárodní platby pomocí digitálního aktiva XRP. Produkt xRapid (nyní známý jako ODL) společnosti Ripple, přes který se tyto transakce provádějí, je komerčně dostupný a stává se součástí produkce u několika zákazníků. Více v samostatném článku.

11. září 2018
Urovnání mezi Ripple a R3: Strany oznámily, že dosáhly dohody o urovnání všech vzájemných sporů. Podmínky dohody zůstaly důvěrné.

22. srpna 2018
Coffey stahuje žalobu: Ryan Coffey dobrovolně stáhl svou žalobu na společnost Ripple.

14. srpna 2018
Decentralizace XRPL: V seznamu jedinečných uzlů účetní knihy XRP Ledger ovládá Ripple méně než 50 %. Více v samostatném článku.

8. června 2018
Vladi Zakinov žaluje Ripple: Druhá soudní žaloba proti společnosti Ripple později urovnaná mezi Avnerem Greenwaldem, Davidem Oconerem a Bradleym Sostackem, který byl jmenován hlavním žalobcem.

4. června 2018
UBRI: Ripple představuje iniciativu University Blockchain Research Initiative pro spolupráci s předními univerzitami po celém světě s cílem podpořit a urychlit akademický výzkum, technický rozvoj a inovace v oblasti blockchainů, kryptoměn a digitálních plateb.

1. června 2018
Ryan Coffey žaluje Ripple: Investor, který tvrdil, že přišel o peníze kvůli nákupu a prodeji XRP, podal proti společnosti Ripple hromadnou žalobu s tím, že společnost porušila státní i federální zákony o cenných papírech.

14. května 2018
Xpring: Ripple oznamuje vznik Xpring – nové iniciativy, která bude investovat, podporovat, nakupovat a poskytovat granty společnostem a projektům provozovaným osvědčenými podnikateli za účelem vybudování “Internet of value” – interentu pro přenos hodnoty stejně rychle jako se dnes přenášejí informace po interentu. Více v samostatném článku.

15. prosince 2017
Úschova Ripple: Ripple uzamyká 55 miliard XRP do úschovy. Během následujících 55 měsíců bude Ripple moci z úschovy každý měsíc uvolnit celkem jednu miliardu XRP.

10. října 2017
Přes 100 zákazníků: Výhody technologie blockchain od společnosti Ripple využívá již více než 100 finančních institucí – bank, poskytovatelů plateb a dalších.

8. září 2017
R3 a Ripple se vzájemně žalují: Společnost R3 zažalovala Ripple za konkrétní plnění opční smlouvy, ve které společnost Ripple souhlasila s prodejem až pěti miliard XRP za cenu 0,0085 dolarů. Ripple podala protižalobu s tvrzením, že R3 porušila řadu smluvních závazků.

23. září 2016
Výbor RippleNet Committee: Ripple oznamuje vytvoření první mezibankovní skupiny pro globální platby založené na distribuovaných finančních technologiích: Global Payments Steering Group (GPSG), později přejmenované na RippleNet Committee.

15. září 2016
Financování v rámci „kola C“: Ripple získává finanční prostředky ve výši 55 milionů dolarů v rámci investičního kola vedeného přední japonskou makléřskou společností SBI Holdings. SBI získává ve společnosti Ripple 10,5% podíl.

13. června 2016
BitLicense: Ripple získává licenci na virtuální měnu od úřadu finančních služeb státu New York, čímž se stává čtvrtou společností s licencí BitLicense.

18. května 2016
SBI Ripple Asia: Ripple a SBI Holdings zakládají SBI Ripple Asia Co., Ltd. 

6. října 2015
Interledger Protocol (ILP): Ripple představuje protokol Interledger (ILP) pro efektivní platby v platebních sítích. ILP se stává otevřeným veřejným protokolem pro platby, přičemž vedená se ujímá W3C – orgán, který vyvíjí internetové standardy. Více v samostatném článku.

říjen 2015
Ripple: V říjnu 2015 společnost zjednodušila svůj název na Ripple.

18. května 2015
Financování v rámci „kola A“: Ripple Labs, Inc. získává 28 milionů dolarů od IDG Capital Partners, CME Group, Seagate a dalších investorů.

5. května 2015
Pokuta od organizace FinCEN: Ripple dostává od americké Treasury’s Financial Crime Enforcement Network (FinCEN) pokutu ve výši 700 000 dolarů za „úmyslné porušení zákona o bankovním tajemství tím, že působila jako poskytovatel finančních služeb bez registrace u FinCEN.“

12. listopadu 2013
„Zasévací“ financování: Ripple Labs, Inc. získává prostředky ze „zasévacího kola“ financování. 

26. září 2013
Ripple Labs, Inc.: OpenCoin oficiálně mění svůj název na Ripple Labs, Inc.

2013
Z Ripple odchází Jed McCaleb: Jed McCaleb opouští firmu po neshodách v roce 2013. 

14. května 2013
„Andělské“ financování: OpenCoin oznámil, že získal prostředky z druhého kola „andělského“ financování.

11. dubna 2013
„Andělské“ financování: OpenCoin oznámil, že získal „andělské“ financování od několika kapitálových společností.

3. dubna 2013
SimpleHoney: OpenCoin koupil společnost SimpleHoney, aby mu pomohla s popularizací virtuálních měn a usnadnila jejich použití běžným uživatelům.

prosinec 2012
XRPL přechází do ostrého provozu: Účetní kniha XRP Ledger zahájila provádění transakcí v prosinci 2012.

září 2012
Opencoin: Chris Larsen a Jed McCaleb spoluzaložili firmu OpenCoin. Firma zahájila vývoj protokolu Ripple (RTXP) a sítě Ripple pro platby a směnu.

2. června 2012
Vytvořena měna XRP: Arthur Britto vytvořil 100 miliard XRP (tenkrát pod názvem XNS).

14. října 2011
První potvrzení v XRPL: Jed McCaleb jako validátor uskutečnil první schválení záznamu v účetní knize XRP Ledger. Knihu XRP Ledger vytvořili Jed McCaleb, David Schwartz a Arthur Britto.

2004
Ripplepay: Myšlenka na Ripple vznikla v roce 2004 v hlavě Ryana Fuggera, který vytvořil jeho první prototyp coby decentralizovaný digitální peněžní systém (RipplePay).

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *