Psychologie cyklů kryptoměnového trhu

Posted on

Předtím, než se rozhodnete investovat do kryptoměn, byste nejdříve měli zjistit, v jaké fázi cyklu kryptoměnového trhu se nacházíte, protože nemá smysl investovat v době, kdy jde cena parabolicky nahoru – na níže uvedeném grafu jde o fázi “důvěra-vzrušení-euforie /Belief-Thrill-Euphoria” (naposledy se tak stalo v na konci roku 2017).

Obecně mají lidé tendenci “naskakovat do rozjetého vlaku”, kdy jde cena dlouhodobě nahoru a lidé prožívají “důvěru-vzrušení-euforii / Belief-Thrill-Euphoria “, ale mělo by to být právě naopak. Doporučuje se investovat v době, kdy lidé prožívají “depresi/depression” a “nedůvěru/disbelief” kvůli nízké ceně. Na tuto fázi cyklu můžete čekat klidně dva tři roky a rozhodně se vyplatí počkat, než nakoupit kryptoměnu za nejvyšší cenu a pak dva tři roky sledovat, jak jde cena o 90 a více procent dolů.

Zní to paradoxně, když se mluví o tom, že by měl člověk investovat v době ” deprese /depression” a “nedůvěry/disbelief”, ale je to právě v této době, kdy je vhodné nakupovat kvůli nízké ceně, i když nám naše emoce radí opak. V době psaní tohoto článku se nacházíme ve fázi “Depression-Disbelief”, tedy době vhodné pro investice. Tyto cykly se opakují cca každé čtyři roky.

Tzv. Wall St. Cheat Sheet

Související články

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *