Brad Garlinghouse: Internet of Value – Internet pro přenos hodnoty

Posted on

Generální ředitel společnosti Ripple, Brad Garlinghouse, byl pozván v na konferenci Blockchain Connect, kde vysvětlil hlavní cíl společnosti – vytvořit Internet of Value – tedy internet pro přenos hodnoty, kde se hodnota (peněz) přenáší stejně hladce a rychle jako se dnes posílají informace po internetu.

Překlad přednášky (00:36-01:59)

Děkuji za pozvání. Jsem rád, že zde mohu být. Ripple má relativně smělou vizi pro aktivaci internetu s hodnotami. Jeho základní myšlenkou je, že všichni těžíme z výhod a máme užitek z mnoha vzájemně propojených zařízení, která už dnes existují, nebo internetu s informacemi. Jak dosáhnout toho, že se hodnoty budou šířit stejně jako dnes informace?

Slyšíte různé divoké historky o tom, jaká v platebním procesu vznikají napětí, a to se může týkat mnoha věcí. Jeden z mých oblíbených příkladů: jak šílené je, když domyslíte, že pokud budete chtít dnes dostat do Londýna 10 000 liber, nejrychlejší by bylo koupit si na letišti v San Franciscu letenku a dopravit je tam. A to je něco naprosto šíleného ve světě, v němž můžete streamovat video z vesmírné stanice, ale nemůžete poslat vlastní peníze z bodu A do bodu B. Vizí firmy Ripple tedy je, jak využít stávajících technologií k dramatickému zrychlení samé podstaty provádění transakcí a plateb.

Kolem blockchainu panuje samozřejmě obrovské nadšení a podle mě, upřímně řečeno, taky hodně propagandy a falešné reklamy. Ripple se zaměřuje na jeden konkrétní příklad využití, jednu skupinu zákazníků kolem mezinárodních transakcí, mezinárodních plateb. Měli jsme štěstí – myslím, že právě kvůli tomuto zaměření. V současnosti máme více než sto zákazníků (Pozn. překladatele: v roce 2020 má Ripple již 350 zákazníku), kteří naši technologii využívají, nedávno jsme představili produkt, který využívá k financování likvidity digitální aktivum (XRP), o čemž bychom mohli mluvit dál. Takže s vývojem jsme spokojení.

Brad Garlinghouse v souvislosti s internetem hodnoty hovořil o Interledger protokolu, o kterém se můžete dočíst v samostatném článku.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *